Popis stavebního záměru

Účelem projektu je zvýšení kvalitativní úrovně ubytování studentů ČVUT v Praze na bloku 12 kolejí Strahov. Odbor výstavby a investiční činnosti (oddělení rektorátu ČVUT v Praze, dále jen OVIČ) a správa účelových zařízení (součást ČVUT v Praze spravující mimo jiné koleje a menzy, dále jen SÚZ) projektem reaguje na zvýšenou poptávku po apartmánovém bydlení ze strany studentů a zároveň zvyšuje estetickou úroveň morálně zastaralého interiéru.

Základní charakteristiky stavebního objektu

  • zastavená plocha: 765 m2
  • obestavěný prostor: 4 527 m3
  • užitná plocha: 1 509 m2
  • počet nadzemních podlaží: 3
  • počet podzemních podlaží: 1

Popis stávajícího stavu

Blok 12 má tři nadzemní a jedno podzemní podlaží. Vstup do objektu je přes přízemní vstupní halu s recepcí, která je společná pro přilehlý pětipatrový blok 11. Na každém nadzemním podlaží bloku 12 je celkem 28 dvoulůžkových pokojů s kapacitou 56 lůžek, které jsou přístupné z centrální chodby. V objektu je 84 dvoulůžkových pokojů s celkovou kapacitou 168 lůžek. Na každém patře jsou společné toalety a umývárny, které jsou přístupné z centrální chodby naproti schodišťovému prostoru.

Navrhovaný stav

Stavebními úpravami bude vytvořeno jedenáct obytných jednotek na každém podlaží. Každá obytná jednotka sestává z haly, hygienického zázemí a z jednotlivých pokojů. Ve společné hale je navržen kuchyňský kout. Každá koupelna je vybavena sprchovým koutem s wc a umyvadlem. Rozvody TZB jsou vedeny instalačními šachtami a jsou napojeny na stávající rozvody TZB. Ty jsou přístupné v technických prostorách v suterénu objektu.

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment